Na konci sychravého podzimu 2014 vyrostl v resortu Svatá Kateřina u Počátek „Kamenný kruh druidů“, který je v současnosti největším kromlechem v České republice. Náleží do řady novodobých replik kamenných kruhů, které zde přibývají. Jeho průměr činí 34 metrů a největší kameny jsou 3 metry vysoké. 

Podoba kruhu je koncipována tak, že světové strany jsou vyznačeny vysokými kameny, přičemž vstup ze západního směru je vytvořen jako brána. Ve středu je plochý kámen na třech podstavách; jde o megalit, který byl v pravěku používán hyperborejskou kulturou. Takto řešený starý kruh je, pokud vím, v Evropě jen jeden a to v irském městě Kenmare. 

Vedení resortu tak naplňuje svůj úmysl pomoci člověku na jeho duchovní cestě a ve zbavování zdravotních potíží. To je umožněno spojením kruhového tvaru s vlastnostmi středového kamene, které činí působení celého kruhu výjimečným.
Doplňkové léčení je tu možné v celém patologickém spektru, včetně nemocí zhoubných a psychických.
Obřady se týkají duchovního růstu člověka a to nejdůležitějších věcí, jako zvýšení vědomí člověka a tím i pochopení podstaty a zákonitostí světa a nalézání svého místa ve světě. Také získání vlastnosti, která jedinci chybí k dosažení vyšší duchovní úrovně.
Je pravděpodobné že, jako v jiných podobných lokalitách, se bude charakter kruhu dále vyvíjet a objeví se další možnosti jeho využití.
Fotografie zachycují stav kruhu po dokončení 1. etapy. 
 
Podrobné údaje o kruhu a lokalitě jsou na stránkách resortu Svatá Kateřina.
 
 
Kamenný kruh ve sv. Kateřině
© Pavel Kozák
Kamenný kruh ve sv. Kateřině
© Pavel Kozák

 

Kamenný kruh ve Sv. Kateřině
© Pavel Kozák